Ogłoszenie nie jest ważne

Opcje Aronia Owoce Owoc prosto z krzaka 100% ekologiczy

4 zł €1 / $1
Mariusz
Miasto: Łódź
Był online: 27 sie 2013
Ogłoszeń sprzedającego: 1

Zamieszczono: 27 sie 2013

Opis towaru przez autora:

Sprzedam Owoce Aroni

Aronia pochodzi w 100% z ekologicznej uprawy położonej w centrum Polski nieopodal Rzgowa

WYSYŁKA KUPIEREM W PACZCE NIE PRZEKRACZAJĄCEJ 30 KG

DLATEGO POLECAM ZAKUP NIE WIĘCEJ JAK 30 KILOGRAMÓW JEDNORAZOWO BĄDŹ ODBIÓR OSOBISTY

Umówię się na odbiór osobisty w granicach Łodzi

Dodatkowa opcja dla kientów InPost paczkomaty 24h

paczka do 25 kg - 12,95zł

Wysyłka następnego dnia po zrealizowaniu płatności

Owoce wysyłam zawsze świeże -

dziś kupujesz - jutro odbierasz pod swoimi drzwiami

DODATKOWO DO KAŻDEGO ZAKUPU DODAJĘ SUPER PRZEPIS NA PYSZNĄ NALEWKĘ

Troszke informacji o tej zacnej roślinie

Dla zdrowia i urody

Zalety aronii można by długo wymieniać. Jej owoce są cennym surowcem dietetycznym i leczniczym, wręcz niezastąpionym w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych. Zawierają bogactwo związków biologicznie czynnych, w tym antocyjanów (ciemnych barwników) mających właściwości przeciwutleniające, a w konsekwencji hamujących procesy starzenia oraz zapobiegających chorobom nowotworowym. O wysokiej zawartości antocyjanów świadczy to, że nawet po stukrotnym rozcieńczeniu sok z aronii zachowuje różową barwę! Owoce uwalniają organizm od toksyn, są pomocne w leczeniu chorób krążenia, obniżają ciśnienie krwi, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziałają krwawieniu (np. z żołądka w chorobie wrzodowej), zmniejszają też napięcie nerwowe i stres. Spożywanie przetworów z aronii łagodzi skutki chemio- i radioterapii, szkodliwego promieniowania komputera, uodparnia skórę na promieniowanie UV i łagodzi dolegliwości w chorobach trzustki i wątroby.

Aronia w kuchni

Owoce aronii trudno jeść na surowo. Szczególnie w suche lata gromadzą w sobie bowiem tyle garbników, że są mało soczyste i bardzo cierpkie. Rewelacyjnie nadają się natomiast na przetwory (galaretki, dżemy, soki), do kandyzowania albo suszenia. Warto dodawać je do przetworów z innych owoców, np. jabłek czy porzeczek, bo poprawiają smak i dodają koloru (wystarczy 10 proc. soku z aronii dodane do soku z jabłek, by całość miała wspaniałą purpurową barwę Można wzorem plemion Indiańskich robić z nich konfiturę do mięs - podobną do żurawinowej czy borówkowej.

Duża zawartość garbników sprawia, że owoce słabo fermentują. Trudno byłoby zatem zrobić z nich wino, ale za to można z nich przyrządzić pyszną nalewkę.